• 031.426.02.60
 • scoalanr1_stefanesti@yahoo.com
 • Corp A – Șoseaua Ștefăneșt nr. 147
 • Elevi înscriși

  stefi-5

  Misiune

  Şcoala Nr. 1 Ştefăneştii de Jos  este o şcoală centrată pe promovarea valorilor şi principiilor democratice, pe implicarea mai largă a comunităţii în viaţa şcolii şi extinderea serviciilor şcolii pentru comunitate. Şcoala din Ştefăneşti este o şcoală care militează pentru dreptul la educaţie a fiecărui copil, pentru atractivitatea  procesului didactic, pentru  evitarea absenteismului şi abandonului şcolar.  Climatul educaţional al şcolii este bazat pe performanţă, competiţie transparentă şi onestă, pe cooperarea şi încurajarea iniţiativei individuale şi a inovaţiei didactice menite să susţină dezvoltarea individuală a fiecarui elev şi egalitatea de şanse prin educaţie.

  1. Învățământul preșcolar - înscriși: 103 elevi


  Grupe 4:
  2 grupe mijolcii
  2 grupe mari
  Total 4 grupe
  Media pe grupă: 25,75 elevi

  2. Învățământul primar - înscriși 286 elevi


  P – 3 clase
  I – 3 clase
  II – 2 clase
  III – 3 clase
  IV – 3 clase
  Total 15 clase
  Media pe clasa: 26,29 elevi

  3. Învățământul gimnazial - înscriși 364 elevi


  V – 3 clase
  VI – 3 clase
  VII – 2 clase
  VIII – 3 clase
  Total 11 clase
  Media pe clasa 33,1 elevi

  Evenimente

  5
  September
  • All day
  • Sos. Ștefăneștii de Jos nr. 147, Ilfov
  Ziua educației

  Ziua educației

  Viziune


  • Şcoala noastră promovează în permanenţă calitatea actului instructiv educativ, valorificând potenţialul fiecărui elev în vederea adaptării cu succes în viaţa reală, după următorul motto: 

   ,,Părinţi, profesori, elevi, împreună pentru o şcoală mai bună !,,

  Folosim cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența vizitatorilor pe acest website, pentru a înțelege traficul și audiența noastră. Înainte de a continua navigarea, te rugăm să parcurgi Politica de Confidențialitate.
  Skip to content