• 021.361.36.08
  • Elevi înscriși

stefi-5

Misiune

Şcoala Nr. 1 Ştefăneştii de Jos  este o şcoală centrată pe promovarea valorilor şi principiilor democratice, pe implicarea mai largă a comunităţii în viaţa şcolii şi extinderea serviciilor şcolii pentru comunitate. Şcoala din Ştefăneşti este o şcoală care militează pentru dreptul la educaţie a fiecărui copil, pentru atractivitatea  procesului didactic, pentru  evitarea absenteismului şi abandonului şcolar.  Climatul educaţional al şcolii este bazat pe performanţă, competiţie transparentă şi onestă, pe cooperarea şi încurajarea iniţiativei individuale şi a inovaţiei didactice menite să susţină dezvoltarea individuală a fiecarui elev şi egalitatea de şanse prin educaţie.

2. Învățământul preșcolar - înscriși: 110 elevi

Grupe 4:
    2 grupe mijolcii – 55elevi
    2 grupe mari      –  55elevi
    Media pe grupa: 27,50
    Cadre: 2 titulari, 1 suplinitor calificat, 1 post vacant

2. Învățământul primar - înscriși 368 elevi

P    – 3 clase – 64 elevi
    I    – 3 clase – 79 elevi
    II   – 3 clase – 74 elevi
    III  – 3 clase – 91 elevi
    IV   –2 clase – 60 elevi
    Media pe clasa: 26,29 elevi
    Posturi 14 din care 6 titulari, 1 suplinitor necalificat si 7 posturi ocupate la cumul de 5 invatatoare, 2 educatoare.

3. Învățământul gimnazial - înscriși 254 elevi

V         3 clase – 76 elevi
    VI        2 clase – 56 elevi
    VII      2 clase – 59 elevi
    VIII     2 clase – 63 elevi
    Total 9 clase
    Media pe clasa 28,22 elevi
    Marin Antoanela titulara pe LFR solicita detasarea in judetul Arges.
    Catedra de LFR libera.

April
    • All day
    • Sos. Ștefșneștii de Jos nr. 147, Ilfov